Site Loader
REZERWACJA PRZESTRZENI
PW CPR - ul. Rektorska 4, 00-614 Warszawa

 

CZIiTT PW po raz kolejny włączyło się w obchody Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości. W tym roku podczas seminarium, które odbyło się online 19 listopada br., wystąpienia koncentrowały się na innowacyjnej przedsiębiorczości.

Seminarium rozpoczął panel dyskusyjny z udziałem studentów Wydziału Mechatroniki i Wydziału Zarządzania, który moderowała dr Aleksandra Wycisk (DBA CZIiTT PW). Dyskusja poświęcona była współpracy Uczelni z pracodawcami. Po zaprezentowaniu wyników badań studenci ocenili dotychczasowe działania i wyrazili swoje oczekiwania w tym zakresie. Zaprezentowano wyniki badania zrealizowanego w ramach projektu pn. „NERW PW” współfinansowanego ze środków EFS.

Później Dariusz Parzych, Małgorzata Płaszczyca i Monika Zgutka (DBA CZIiTT PW) przedstawili wybrane dane ilustrujące sytuację absolwentów PW na rynku pracy. Prezentacja oparta była na badaniach i analizach prowadzonych przez DBA. Uczestnicy seminarium poznali m.in poziom zarobków absolwentów PW i dowiedzieli się, jak wpisują się one w lokalne rynki pracy. Zaprezentowano wyniki badań zrealizowanych w ramach projektu pn. „NERW 2 PW” współfinansowanego ze środków EFS.

W kolejnym wystąpieniu Marcin Postawka i Mateusz Strzałkowski (DKTT CZIiTT PW) opowiedzieli o rozwoju poprzez innowacje. Przedstawili dane liczbowe dot. innowacji na Politechnice Warszawskiej i zaprezentowali dwa przykładowe rozwiązania (gotowi byli opowiedzieć o 404!). Jako podsumowanie  wskazali zaobserwowane trendy dotyczące współpracy nauki z sektorem biznesu.

Na koniec Jarek Chojecki (ININ CZIiTT PW) opowiedział o 11 powodach upadania startupów. Wyjaśnił, w jaki sposób kwestie związane z nieznajomością rynku czy nieodpowiadaniem na potrzeby klientów przyczyniają się do niepowodzeń startupów. Z humorem udowodnił, że Customer Development powinno być istotnym obszarem działań dla młodych firm na rynku.

Seminarium, które cieszyło się dużym zainteresowaniem, moderowała dr Katarzyna Modrzejewska (DBA CZIiTT PW). W spotkaniu uczestniczyli zarówno przedstawiciele społeczności Politechniki Warszawskiej, jak również interesariusze zewnętrzni, w tym przedsiębiorcy.

Dziękujemy serdecznie Uczestnikom za udział w seminarium i wspólne z CZIiTT PW świętowanie Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości!

aaaa     a    

 

 

aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

Projekty „NERW PW. Nauka – Edukacja – Rozwój – Współpraca” i „NERW 2 PW. Nauka – Edukacja – Rozwój – Współpraca” współfinansowane przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020 Oś priorytetowa III Szkolnictwo Wyższe dla gospodarki i rozwoju Działanie 3.5 Kompleksowe programy szkół wyższych

 

Post Author: Admin Admin