Szukasz 24-godzinnej przygody? Kosmos jest Twoją pasją? Jesteś chętny, aby spędzić wartościowo czas z najwyższej klasy profesjonalistami zajmującymi się branżą kosmiczną w sensie naukowym i zawodowym? Jeżeli tak, to warszawska edycja #ActInSpaceWarsaw jest tym, czego szukasz.
20 maja 2016 CZIiTT PW
#ActInSpace to 24-godzinny międzynarodowy hackathon technologii kosmicznych. CNES jest inicjatorem tego wydarzenia i pozostaje jednostką nadzorującą całą koncepcję. ESA jest odpowiedzialna za promocję w Europie i deleguje ESA BIC Sud France sprawy operacyjne. ESA BIC Sud France zajmuje się promocją wydarzenia na terenie Europy przy wsparciu ESA. Wydarzenie odbywa się jednocześnie w 27 miastach na świecie.
Organizatorem #ActInSpaceWarsaw jest firma Kapitech, Wydział Geodezji i Kartografii Politechniki Warszawskiej oraz CZITT w partnerstwie z Cezamatem przy wsparciu Studentów BEST-u.
Głównymi sponsorami wydarzenia są firma Atos i Astri Polska.
Wydarzenie jest objęte patronatem honorowym Polskiej Kosmicznej Agencji i Związku Pracodawców Sektora Kosmicznego, Ministerstwa Rozwoju, oraz patronatem medialnym Kosmonauta.net oraz Puls Kosmosu.
Najważniejszymi celami #ActInSpace są :
- Rozwój ducha przedsiębiorczości wśród młodych ludzi w dziedzinie przemysłu kosmicznego;
- Wzmocnienie atrakcyjności sektora kosmicznego i promocja sieci ESA BICs wśród studentów oraz przedsiębiorców;
- Pokazanie, że przemysł kosmiczny jest innowacyjny, może tworzyć nowe miejsca pracy i zapewniać rozwój gospodarczy poza swoją tradycyjną działalnością, wspierając przedsiębiorczość;
- Identyfikacja kandydatów, w krótkim lub dłuższym przedziale czasowym, do sieci ESA BICs;
- Zachęcenie do tworzenia aplikacji i zakładania spinoff-ów technologicznych wykorzystujących dane z przemysłu kosmicznego.
#ActInSpaceWarsaw to 24 h ciągłego projektowania i prototypowania produktów, rozwiązań, biznesów. Nasi uczestnicy, będą projektowali produkty transferując technologię „from space to earth”. Wyzwania projektowe i opisy technologii przygotowały ESA i CNES.
Uczestników będą wspierać eksperci z POLSA, Aerospace Valley (Tuluza), Orange Polska, IBM, PIAP,Kapitech, ASTRI POLSKA, Airbus DS.
Główną nagrodą międzynarodową jest lot w stanie nieważkości w samolocie szkoleniowym dla astronautów Novespace.
Nagrodą Airbus Defense and Space jest:
- Bon o wartości 100.000 € do danych satelitarnych (zdjęcia, model terenu, …) i coachingu / wsparcie dla tworzenia start-up;
- Spotkanie z Astronautą;
- Trening na symulatorze lotu A320;
- VIP odwiedziny clean room-u integracji satelitów.
Na uczestników czekają też nagrody od partnerów regionalnych.
Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Rejestracja jest prowadzona do 15 maja przez oficjalną stronę: http://www.actinspace.org/en/inscription
Harmonogram wydarzenia: http://www.actinspace.org/en/node/126