Site Loader
REZERWACJA PRZESTRZENI
PW CPR - ul. Rektorska 4, 00-614 Warszawa

Zapraszamy na spotkanie pt. “Ochrona własności intelektualnej w oparciu o blockchain: zastosowania, nowe możliwości i wyzwania”. Współorganizatorem wydarzenia IBM!

Relacja na żywo

Kiedy: 15 listopada 2017 r., godz. 16.30-19.00
Gdzie: CZIiTT PW, ul. Rektorska 4, II piętro aula, Warszawa

Zarejestruj się i dołącz do nas na fb!

Rejestracja
Wydarzenie na fb

Przydatne inki dotyczące tematu:
https://www.cxo.pl/news/Blockchain-premiuje-pionierow,409255.html
https://newtech.law/pl/blockchain-namiesza-umowach-dotyczacych-wlasnosci-intelektualnej/

 

Moderator:

Łukasz Sztern (Inkubator Innowacyjności Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii Politechniki Warszawskiej)

16:30-16:40 Wprowadzenie
16:40-16:50 Ewolucja technologiczna: od Internetu do blockchaina
16:50-17:00 Praktyczne przypadki użycia blockchain a własność intelektualna
17:00-17:20 Wyzwania stojące przed technologią blockchain w kontekście własności intelektualnej
17:20-17:30 Przerwa
17:30-19:00 Panel dyskusyjny i wrap-up

Prelegenci:

Maciej Jędrzejczyk, główny Architekt IT dla centralnej administracji państwowej w Polsce i ekspert ds. technologii blockchain na region CEE (IBM)
Odpowiedzialny jest za tworzenie innowacyjnych rozwiązań w zakresie architektury korporacyjnej z wykorzystaniem nowoczesnych technologii IBM, takich jak analityka poznawcza, Big Data, chmura hybrydowa, Internet Rzeczy i blockchain. Reprezentuje firmę IBM w ramach prac Strumienia „Blockchain/DLT i Waluty Cyfrowe” powołanego z inicjatywy Ministerstwa Cyfryzacji, oraz bierze aktywny udział w pracach grupy roboczej fintech, utworzonej przez Polską Izbę Informatyki i Telekomunikacji. Ponadto promuje wykorzystanie tej technologii na licznych konferencjach, warsztatach oraz w mediach społecznościowych. Jest współautorem wielu artykułów i analiz, dotyczących technologii blockchain w Polsce i za granicą.

Lena Marcinoska, adwokat w praktyce prawa własności intelektualnej (kancelaria Wardyński i Wspólnicy)
Zajmuje się prawem własności intelektualnej, zwalczaniem nieuczciwej konkurencji i prawem internetu. Uczestniczy w cywilnych sporach sądowych, sporach domenowych i postępowaniach administracyjnych, opiniowaniu umów, a także w przygotowaniu i negocjowaniu ugód. Pomaga przedsiębiorstwom i start-upom zarządzać własnością intelektualną, również w cyberprzestrzeni.

Rafał Kłoczko, Chief Counsel, Business, IP & Privacy (CD Projekt)
Odpowiedzialny za kwestie prawne w CD PROJEKT, deweloperze gier wideo stojącym za Wiedźminem III: Dziki Gon, najbardziej nagradzana gra wideo w światowej historii. W CD Projekt odpowiada, między innymi za tworzenie globalnych strategii ochrony praw własności intelektualnej i zarządzania nimi, wspieranie rozwoju struktury organizacyjnej, negocjację umów biznesowych, jak również za zgodność tworzonych gier z prawem. Wcześniej pracował w jednej z największych kancelarii prawnych w Polsce.

Tomasz Zalewski, Partner Zarządzający, Head of TMT, IP and Public Procurement (Wierzbowski Eversheds Sutherland)
Kieruje zespołami TMT, własności intelektualnej oraz zamówień publicznych.


Partner Centrum oraz współorganizator wydarzenia:

IBM jest światowym liderem w kreowaniu, rozwijaniu i produkcji najbardziej zaawansowanych technologii informatycznych obejmujących systemy komputerowe, oprogramowanie, systemy sieciowe, pamięci masowe i rozwiązania z zakresu mikroelektroniki. Zaawansowane technologie przekładamy na wymierne korzyści dla naszych klientów poprzez profesjonalne rozwiązania i usługi, dostępne na całym świecie.

Informacje o firmie:

Certyfikat ISO 9001

Relacje ze Szkołami Wyższymi Możliwość odbycia praktyk w IBM, dostęp do wiedzy i materiałów IBM.

Praca w IBM Dlaczego warto pracować w IBM? Nasz poradnik dla poszukujących pracy ma odpowiedzi na Państwa pytania.

Społeczna odpowiedzialność biznesu Wierzymy, że te same innowacje, które zrewolucjonizowały biznes mogą stać się przyczyną ważnych przełomów w sektorze publicznym oraz pozarządowym.

Akcje IBM Akcje IBM są notowane na giełdzie w Nowym Yorku oraz na innych giełdach w Stanach Zjednoczonych i na całym świecie.

IBM i Innowacje Uzyskaliśmy wyjątkową perspektywę, w jaki sposób zmieniać działanie Świata.

Ochrona środowiska Zobowiązanie do ochrony środowiska zaczyna się od naszych działań i rozciąga na nasze produkty.

Badania i rozwój  Tysiące naukowców na całym świecie pracują nad nowymi wyzwaniami dla nas wszystkich.

Firma IBM została zarejestrowana w stanie Nowy Jork 15 czerwca 1911 jako Computing – Tabulating – Recording Co. (C-T-R) – konsolidacja firm Computing Scale Co. of America, The Tabulating Machine Co. i The International Time Recording Co. of New York. W roku 1924, C-T-R przyjęła nazwę International Business Machines.

www.ibm.com/pl

Post Author: Tomasz Turzyński