Site Loader
REZERWACJA PRZESTRZENI
PW CPR - ul. Rektorska 4, 00-614 Warszawa

Kształtuj myślenie przedsiębiorcze i poznaj makroekonomiczne konteksty prowadzenia firmy, dobrze się przy tym bawiąc!

Celem symulacji jest poznanie zasad prowadzenia firmy oraz wpływu strategii i działań operacyjnych na finalny wynik finansowy i rentowność. Podczas trwania symulacji uczestnicy podejmują zarówno strategiczne, finansowe i operacyjne decyzje.

Warsztaty realizowane w ramach 4 ścieżki Programu Rozwoju Kompetencji (przedsiębiorczość).

Uczestnicy symulują pracę przedsiębiorstwa i obserwują rezultaty swoich działań analizując odpowiednie wskaźniki ekonomiczne. Symulacja przedstawia model, w którym przez wiele lat przedsiębiorstwo prosperowało bardzo dobrze i przynosiło duże zyski. W ostatnim okresie uwarunkowania ekonomiczne zmieniły się. Głównie z powodu wzrostu konkurencji i zyski firmy wyraźnie zmniejszyły się. Uczestnicy symulacji, jako zespół menedżerów, są zmuszeni do działań ochronnych swojej firmy. Ich zadaniem jest ponowne doprowadzenie firmy do sukcesu. Od samego początku symulacji skala przedsięwzięcia jest wyraźnie widoczna dzięki przydziałowi konkretnych aktywów do poszczególnych sekcji /departamentów przedstawionych na planszy. Dyskutowane są oczekiwania akcjonariuszy/właścicieli orz stopień ich zaspokojenia dzięki analizie odpowiednich wskaźników, np. zysk, rentowność, stopa zwrotu kapitału.

Dzięki symulacji:
• uczestnicy dowiedzą się, jak działa przedsiębiorstwo,
• dowiedzą się, po co optymalizować procesy i racjonalizować koszty działalności przedsiębiorstwa,
• uczestnicy dostrzegą swój wpływ na kształtowanie zysków firmy,
• dowiedzą się, jak buduje się strategie,
• uczestnicy poznają procesy przedsiębiorstwa, identyfikują własną rolę w nim i wpływ swojej efektywności na całokształt wyników,
• uczestnicy poznają wzajemne relacje i powiązania poszczególnych działów/obszarów firmy,
• zrozumieją oraz nauczą się „czytać” i stosować wskaźniki –RZiS, Bilans, ROS, ROA, ROE, Cash-Flow, BEP i inne
• poznają i zrozumieją zarządzanie zasobami (finansami) w przedsiębiorstwie,
• uczestnicy dyskutują o oczekiwaniach udziałowców firmy, które następnie wyraża się poprzez wskaźniki rentowności charakterystyczne dla danej firmy,
• uczestnicy nie tylko mają szansę budować relacje z innymi uczestnikami, ale również realizują zamysł systemowej współpracy w codziennej rzeczywistości.

Prowadzący szkolenie:
Jerzy Niewiński

Informacje organizacyjne:

27 lutego (poniedziałek)
godzina 9.00-15.00 (w tym przerwy)
sala 3.07 CZIiTT PW

O firmie:
Firmę  SHtraining – Planszowe Symulacje i Gry założyli w 1997 roku trenerzy – praktycy biznesowi, którzy swoje sukcesy i pozytywne doświadczenia chcieli wdrażać w innych organizacjach.
Przez wiele lat działalności szkoleniowej i doradczej wypracowaliśmy własne, skuteczne metody merytoryczne i trenerskie. Przełożyło się to na wdrożenie w dziesiątkach firm efektywnych rozwiązań z obszaru zarządzania i sprzedaży. Zaowocowało także rozwinięciem u tysięcy uczestników naszych szkoleń kompetencji zawodowych oraz umiejętności, zgodnych z oczekiwaniami przedsiębiorstwa. Nasze systemy doradcze i edukacyjne dotyczą szeroko pojętego obszaru zarządzania potencjałem pracowniczym na wszystkich szczeblach organizacji.

Szczegółowe informacje>>

Post Author: Mac Ivan